Nasza Hodowla powstała w 1998r. Wówczas po zdobyciu sporego doświadczenia naukowego sprowadziliśmy na teren Piaseczna pisklęta strusi afrykańskich.

     Piaseczyńska Hodowla Strusi od pierwszych tygodni powstania cieszyła się dużą popularnością wśród ludzi chcących zobaczyć i dowiedzieć się czegoś ciekawego o strusiach. Początkowo ptaki większość czasu spędzały w pomieszczeniu na terenie naszego gospodarstwa. Dopiero z wiosną 1999r. przeprowadziliśmy je na specjalnie przygotowany wybieg. Mimo usilnych starań osłonięcia wybiegu od ulicy mnóstwo ludzi w bardzo krótkim czasie dowiedziało się o istnieniu Hodowli. Przechodząc ulicą przy wybiegu, wspinali się na ogrodzenie, aby tylko choć przez "szparkę w płocie" zobaczyć strusia. To wszystko mobilizowało nas do szybkich prac związanych z udostępnieniem terenu dla publiczności.

     W sierpniu 1999r Hodowla Strusi Afrykańskich w Piasecznie została uroczyście otwarta. Teren naszej Hodowli diametralnie się zmienił. Zbudowaliśmy ptakom wspaniałe wybiegi, a dla odwiedzających nas gości przygotowaliśmy miejsca bezpiecznego oglądania tych niesamowitych zwierząt. Dla osób chcących dłużej obserwować zachowanie ptaków, wokół wybiegu postawiliśmy kilka ławeczek. Podczas odwiedzin Hodowli zwiedzamy również pomieszczenia, w których strusie nocują i jedzą.

     Do tej pory kilkadziesiąt tysięcy osób, odwiedziło naszą Hodowlę prywatnie lub grupowo, wszyscy byli bardzo zadowoleni i chwalili ponoć jedną z największych atrakcji Piaseczna. Na dzień dzisiejszy, dzięki współpracy z innymi hodowlami dysponujemy dorosłym i dojrzałym stadem podstawowym, które jest naszym "trzonem dalszej hodowli", oraz olbrzymią wiedzą związaną z chowem tych niesamowitych zwierząt. Posiadamy 20 szt. ze sobą nie spokrewnionych dorosłych strusi, utrzymywanych w "systemie rodzinnym", jak też trochę innych ciekawych zwierząt - patrz dział "Agroturystyka".

     Wiosną 2000r. zbudowaliśmy wylęgarnię i wychowalnię. Teraz mamy już duże doświadczenie i bardzo dobre wyniki w prowadzeniu lęgów i chowu małych strusi. Ze względu na naszą ograniczoną ilość powierzchni coroczny przychówek jest przeznaczony głównie do sprzedaży.

( c ) 2003 Hodowla Strusi Afrykanskich. All righst reserved